Online Hry

<strong>Mech Arena</strong> World of Tanks Conqueror’s Blade Rail Nation Travian Forge of Empires

Pokud patříte mezi fanoušky svižné sci-fi akce, jakou vám nabízejí hry typu Quake aréna, nebo třeba i Fortnite, dost možná by vás mohl zaujmout titul s názvem Mech Arena, i když pravda, tempo je o něco ležérnějšího, což však není nutně na škodu. Tato do futuristického kabátku zabalená arkádovka totiž umí zabavit na sakra dlouhou dobu a kombinuje v sobě prvky akční střílečky, ale zároveň i strategie. 

O čem je Mech Arena? 

Mech Arena je arkádová střílečka, který se odehrává v aréně, kde máte za cíl získat co nejvíce bodů. Jakožto hráč hrajete za Mecha, což je bojovník, která má zpočátku k dispozici dvě zbraně, ale i další užitečné nástroje, které mu v boji pomáhají. Ty samozřejmě můžete dle libosti postupně vylepšovat. Vizuálně se pak jedná o jakési roboty, které v mnohém připomínají ty, na které narazíte kupříkladu v Matrixu. Princip hry je pak takový, že postupně musíte přežít šest po sobě jdoucích kol, nebo levelů, přičemž se snažíte dosáhnout co nejvyššího skóre. Samozřejmě, jak už to tak bývá, každý další level je o něco náročnější, než ten předchozí. To znamená, že narážíte na stále silnější bojovníky, ale musíte se vyrovnat i s faktem, že jich stále přibývá. Všichni jsou poté připraveni vás připravit o drahocenný život. Je tedy potřeba na sebe dávat pozor, protože déšť projektilů létá všude kolem vás.  

Důležitou roli zde hraje také samotná aréna. I ta se totiž stává těžší a hůře využitelnou ve váš prospěch. Větší nebezpečí nicméně přináší ale také více bodů. Arén je ve hře zhruba kolem dvaceti, přičemž každá z nich slibuje trochu jiný způsob hraní a funguje zde jiná taktika. Mimochodem, jeden takový zápas trvá kolem pěti minut, což je ovšem doba, za kterou můžete získat spoustu bodů. Ale také schytat plno kulek. 

Bojujte, přemýšlejte, bodujte! 

Nečekejte však pouze bezduchou střílečku, chce to totiž i trochu toho plánování a přemýšlení, což Mech Arenu dělá ještě zajímavější. V této hře máte možnost optimalizovat svou vlastní strategii za účelem získání co největšího počtu bodů, o což jde především. Na konci každého kola pak můžete odemknout nového bojovníka a definovat způsob, kterým budete bojovat dál. Herní styl zde hraje velkou roli. Nemusíte na to být však sami, stejně tak můžete kooperovat s dalšími hráči. Na výběr je vícero režimů, takže pokud vám víc sedí týmová kooperace, či třeba souboje na život a smrt s jediným parťákem, určitě si vyberete. Samozřejmostí jsou pak různé turnaje a eventy.