Online Hry

<strong>Mech Arena</strong> World of Tanks Conqueror’s Blade Rail Nation Travian Forge of Empires

Strategie, která pohltí nejen milovníky vlaků

S Rail Nation se můžete stát železničním magnátem. Simulátor vlaku si mezi hráči získal celosvětovou popularitu. Ač byl tak poprvé představen už v roce 2013, co říci má stále i v konkurenci řady moderních titulů.

Jedná se o budovatelskou strategii, kterou mají „na svědomí“ společnost Travian Games neboli tvůrci legendárního Travianu. Nejde tak o žádné začátečníky a svoje zkušenosti s tvorbou her bohatě zúročili i v tomto celosvětově populárním herním simulátoru.

Jeho princip je poměrně jednoduchý: Hraje se na jednotlivá kola, přičemž vaším úkolem na počátku je začít v malém městečku, které je potřeba zásobovat zbožím.

Převážet budete téměř pět desítek různých druhů zboží. K tomu vám pomůže už více než 170 veskrze autentických vlaků. Hra je založena na dynamické mapě země s 3D modely vlaků, a to těch parních, naftových i elektrických. Cílem je naplánovat cesty dostatečně efektivně a dostat tak celou společnost do zisku.

Vybudujte své železniční impérium

Díky tomu můžete začít rozvíjet město i své budoucí impérium. Výhodou této hry je hlavně to, že se hraje na jednotlivá kola, která symbolizují jednotlivé časové epochy. Ty vždy trvají 14 dnů.

Během nich máte prokázat svoje schopnosti. Přibližně 3 měsíce reálného času tak vždy trvá, než z jednotlivých kol vzejde vítěz.

Hra je tedy okořeněna o prvek soupeření s ostatními hráči. Nicméně se musíte naučit se svými soupeři i spolupracovat a propojovat se do aliancí, pokud chcete uspět. Ve hře jsou aktuálně začleněny už tisíce hráčů, o zábavu v ní proto jednoznačně není nouze.

Svým tempem se řadí mezi pohodově plynoucí hry, které vás zaručeně nezatíží mnoha hodinami hraní. Lze ji proto doporučit i jakožto bezproblémový vstup do žánru strategií. Ovšem Rail Nation vás zaručeně neošidí ani o pokročilé strategické možnosti.

Obávat se nemusíte ani ovládání, které je velmi intuitivní. Navíc vás na začátku celou hrou provede srozumitelný tutoriál. Pro milovníky vláčků je tak Rail Nation téměř povinností, tento titul si však zaručeně užijí i všichni ostatní.