Online Hry

<strong>Mech Arena</strong> World of Tanks Conqueror’s Blade Rail Nation Travian Forge of Empires

Strategie Travian patří mezi nejznámější online hry určené pro webové prohlížeče, kterou svého času hrálo plno z nás, a to kupříkladu na Facebooku, kde se stala doslova fenoménem. Třebaže má dobu své největší slávy patrně už za sebou, jedná se o jednu z nejlepších budovatelských her v historii. Proto rozhodně stojí za vyzkoušení. Obzvlášť, pokud s ní dosud nemáte žádné zkušenosti.

O čem je Travian?

Travian je budovatelskou strategií, kde je vaším úkolem, jak už to u podobných her bývá, vybudovat co největší civilizaci, přičemž na počátku začínáte jen s malou vesničkou. Postupem času si pak založíte místa, která vám pomohou získat další suroviny pro stavební činnost – tudíž především dřevo, hlínu, železo a tak podobně. V zásadě zde tedy děláte tři činnosti – stavíte, bojujete a obchodujete. Vytváříte vlastní území, a to buď svou stavební činností nebo útočnými výboji proti nepřátelům s cílem získat jejich území pod svou vlastní nadvládu. V ideálním případě by se vám pak mělo podařit postavit div – podobný těm slavným ikonickým sedmi divům světa.

Titul jako takový vás zavede do dob dávno minulých. Máte přitom na výběr z několika národů, za které můžete hrát. Baví vás staří Egypťané? Nebo radši Galové? Římani? Vyberte si, co je vám milejší. Každý z těchto národů pak disponuje určitými výhodami, ale i nevýhodami. Na to je potřeba brát zřetel a rozhodnout se na základě jejich charakteristik. 

Spolupracujte nebo bojujte. Je to na vás!

Vedle samostatného hraní můžete také navazovat přátelství s dalšími hráči a společně pak vytvářet různé aliance. Můžete si tak poté podmanit celý herní svět. Války, obchody a výstavby tak monumentálních staveb, že by vám je i nejmodernější architektura záviděla. To vše můžete v Travianu získat. Chce to jen trochu trpělivosti a nějaké ty hodiny strávené ve hře. Ovládání je velice intuitivní a dostane se vám do ruky během mžiku. 

Travian nabízí obrovskou herní plochu, kde můžete uplatnit své kreativní schopnosti, ale i ty vojenské nebo vyjednávací. Stejně tak si vyzkoušíte vydělávání peněz nebo poznáte pocit spojený s budováním vlastní armády. Velice rychle poté umí plynout čas, který ve hře strávíte. Obzvlášť, pokud vidíte, jak vám před očima roste obrovská říše a vy jste na její špici. To je pocit, který hned tak neomrzí.